Suraxanı rayonu son illər ərzində sürətli inkişaf mərhələsinə qədəm qoyub. Rayon ərazisində aparılan abadlıq-quruculuq işləri, sosial layihələrin icrası və vətəndaş məmnunluğunun artırılması istiqamətində görülən tədbirlər bu inkişafın bariz nümunəsidir. Bu prosesdə Suraxanı rayonunun məsul rəhbər şəxslərindən biri olan Adil Əliyevin fəaliyyəti xüsusilə diqqət çəkir.
Adil Əliyevin rəhbərliyi və təşəbbüsü ilə rayonda infrastrukturun yenilənməsi, məhəllə və həyətlərin abadlaşdırılması, sosial obyektlərin təmiri, şəhid ailələri və qazilərə göstərilən diqqət sistemli şəkildə həyata keçirilir. Onun fəaliyyətində əsas prioritet vətəndaşlarla birbaşa ünsiyyət, problemlərin yerində araşdırılması və operativ həllidir.
Rayon sakinləri tərəfindən də Adil Əliyevin iş üslubu yüksək qiymətləndirilir. Səmimiyyət, məsuliyyət və dövlətə sədaqət prinsipləri onun fəaliyyətinin əsas xəttini təşkil edir. Məhz bu yanaşma Suraxanı rayonunda ictimai etimadın möhkəmlənməsinə və sosial sabitliyin qorunmasına töhfə verir.
Görülən işlər bir daha göstərir ki, peşəkar idarəetmə və vətəndaş yönümlü yanaşma rayonun dayanıqlı inkişafında mühüm rol oynayır. Suraxanı rayonunda həyata keçirilən layihələr gələcək üçün möhkəm əsaslar yaradır və bu istiqamətdə Adil Əliyevin fəaliyyəti nümunəvi xarakter daşıyır.